Drodzy!

Witamy Was serdecznie po długiej przerwie. Najbardziej aktualne wpisy i zdjęcia znajdziecie na Facebooku i Instagramie Ośrodka. Tu natomiast zachęcamy Was do przyjścia do naszego Ośrodka
i pozostania w nim na dłużej.

Jeśli pragniesz, żeby Twoje dziecko było szczęśliwe, uczyło się i wychowywało w otoczeniu przyrody, pod opieką zaangażowanych i wykwalifikowanych pedagogów to zapraszamy do SOSW Dwór w Zbylitowskiej Górze.

Nasi uczniowie mają możliwość korzystania ze specjalistycznych zajęć: hipoterapii, dogoterapii, muzykoterapii, terapii logopedycznej prowadzonej przez neurologopedkę, gimnastyki korekcyjnej, usprawniania technik szkolnych z wykorzystaniem metody Montessori, terapii ręki, treningu umiejętności społecznych Attention Autism i  edukacji przyrodniczo leśnej.

Kontynuujemy prowadzenie lekcji z wykorzystaniem metody Montessori, uzupełniamy pracownię w nowe pomoce do tej metody. Nasze lekcje prowadzimy z wykorzystaniem technik socjoterapeutycznych.

Wspieramy rodziców i opiekunów poprzez psychoterapię, rozmowę, konsultacje.

Uważamy, że każde dziecko z niepełnosprawnością ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości i chcemy mu ten sukces umożliwić poprzez odpowiednie „skrojenie” programów terapeutycznych na miarę. Naszym celem jest maksymalne usamodzielnienie naszych absolwentów
i przygotowanie ich do funkcjonowania w społeczeństwie w sposób świadomy.

Integracja, włączanie, indywidualizacja procesu nauczania to nasze główne założenia.

Dzieci i młodzież realizują swoje pasje na zajęciach plastycznych w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby
a także na zajęciach rzemiosła artystycznego, tkactwa, wyplatania makram, tworzenia dekoracji
z wykorzystaniem wielu różnych technik, scrapbookingu, decoupage’u, szydełkowania, haftowania i wielu innych.

Dzięki wspaniałej lokalizacji w otoczeniu przyrody wychowankowie doświadczają siebie w kontakcie
z naturą w zróżnicowany sposób. Obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie ożywionej i nieożywionej poprzez wyjścia do parku i wycieczki do lasu i nad rzekę.

Rozwój ruchowy i podtrzymanie kondycji fizycznej są dla nas bardzo istotne, dlatego nasi uczniowie budują swoją odporność poprzez codzienne spacery, nordic walking, jogging, pływanie raz w tygodniu
z instruktorem, jazdę na rowerze i hulajnodze i inne aktywności związane z przebywaniem na świeżym powietrzu.

Co najmniej raz w miesiącu organizujemy wycieczkę tematyczną. Jeździmy do muzeów, parków rozrywki, do kina, teatru- wszystko to odbywa się przy dużym zaangażowaniu nauczycieli i w duchu pełnej integracji.

W roku 2024-2025 oferujemy miejsca w pierwszej klasie, która tworzona będzie z myślą o dzieciach
z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, autyzm lub niepełnosprawność sprzężoną.

Dodatkowo posiadamy pojedyncze miejsca w klasach 1-3. Do zapisów zapraszamy także dzieci i młodzież do klas 4 i 5 szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy- w niej dysponujemy dwoma klasami.

Wkrótce przygotujemy dla Was nową aktualną ulotkę i plakat. Dodatkowo planujemy odwiedzić przedszkola i zaprzyjaźnione instytucje.

JEŚLI POTRZEBUJECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ LUB CHCECIE NAS ODWIEDZIĆ ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z P. DYREKTOREM 604 903 705